Hollandi apellatsioonikohus taastas riigis öise liikumiskeelu

Hollandi politsei Rotterdamis õhtust liiklejat noomimas.
Hollandi politsei Rotterdamis õhtust liiklejat noomimas. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Hollandi apellatsioonikohus peatas teisipäeval madalama astme kohtu otsuse, mis kohustas valitsust tühistama üleriigilise liikumiskeelu, mis kehtib koroonaviiruse ohjeldamiseks, kuid on tekitanud rahulolematust ja proteste.

"See tähendab, et kell 21.00 jääb liikumiskeeld kehtima," teatas rahvusringhääling ja mitmed teised meediaväljaanded.

Hollandi kohus käskis varem päeval valitsusel lõpetada koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks kehtestatud üleriigilise öise liikumiskeelu, mis vallandas Hollandis üle aastakümnete ühed suurimad meeleavaldused. Haagi ringkonnakohtu kohtunik toetas ühenduse Tõde Viirusest esitatud kaebust, öeldes, et valitsus kasutas oma erakorralisi volitusi valesti.

Valitsus kaebas otsuse edasi ja seda arutatakse reedel apellatsioonikohtus.

Kohtunikud kohtusid teisipäeva õhtul siiski eriistungil ja otsustasid, et alamastme otsus liikumiskeeld lõpetada peatatakse.

"Kui me ei oleks peatamisotsust langetanud, siis oleks liikumiskeeld lõppenud. Mis juhtub siis, kui põhikohtuasjas otsustatakse liikumiskeeldu pikendada? Sel juhul kaalub riigi huvi ühenduse Tõde Viirusest huvid," põhjendas üks kohtunikest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: