Riigiprokuratuur vaidlustas Kersti Krachti vahi alt vabastamise

Kersti Kracht.
Kersti Kracht. Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern vaidlustas reedel korruptsioonikuritegudes kahtlustatava rahandusministri eksnõuniku Kersti Krachti vahi alt vabastamise.

Prokurör Pern ei nõustunud Tallinna ringkonnakohtu määrusega, millega Kracht vabastati 16. veebruaril vahi alt. Pern vaidlustas Krachti vabastamise riigikohtus, kuid tema määruskaebuse arutusele võtmine seal ei ole garanteeritud.

Ringkonnakohus otsustas 16. veebruaril vabastada elektroonilise valve alla ka korruptsioonikuritegudes kahtlustatava suurettevõtja Hillar Tederi, kuid tema vabaneb alles kohtumääruse jõustumisel, kui riigiprokuratuur seda ei vaidlusta.

12. jaanuaril pidasid kaitsepolitsei töötajad Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud võimalikes korruptsioonikuritegudes kahtlustatavatena teiste seas kinni Hillar Tederi ja rahandusministri praeguseks endise nõuniku Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile ja juriidilise isikuna Keskerakonnale.

Hillar Tederit ja Mihhail Korbi kahtlustustakse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Hillar Teder annetab Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuse valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Mihhail Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele. Kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises on juriidilise isikuna saanud ka Keskerakond.

Hillar Teder on kahtlustuse järgi leppinud kokku altkäemaksu andmise Kersti Krachtile selle eest, et viimane kasutab ära oma positsiooni ministri nõunikuna, et kindlustada Porto Francole soodsad otsused Kredexi kriisiabimeetmete kasutamisel. Altkäemaksu üleandmine jäi toimumata kuivõrd Hillar Tederi ning Kersti Krachti pidasid kaitsepolitseiameti töötajad kinni, märkis riigiprokuratuur.

Samuti kahtlustatakse Hillar Tederit ja Kersti Krachti rahapesu kokkuleppes, et varjata Tederilt Krachtile altkäemaksu andmist.

Lisaks on esitatud kuritegude toimepanemise kahtlustused veel kahele ettevõtjale.

14. jaanuaril andis Harju maakohus loa võtta Teder ja Kracht esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

Kracht pääses vahi alt 16. veebruaril, Tederi vabanemine on veel lahtine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: