Kaitseväe välihaigla püstitamise võimalust enam ei kaaluta
Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule välistas haiglakohtade nappuses uuesti kaitseväe välihaigla kasutuselevõtu, nii nagu seda tehti möödunud kevadel Kuressaares, pidades seda kulukaks ja ebaefektiivseks lahenduseks.
Kaitseväe välihaigla moodul võimaldab luua 40 voodikohta, ent sellega ei kaasne meditsiinipersonali, kes tuleks sellisel juhul muudest ressurssidest kaasata. Seetõttu on lahendus kulukas, ent ebaefektiine ja nii, nagu seda kasutati möödunud kevadel Kuressaares, pole enam plaanis, selgitas Sule ERR-ile.
"Viimati arutasime seda võimalust, kui Narvas oli sügis-talvel kõige agressiivsem puhang. Leidsime, et see ei anna lisavõimekust," ütles Sule. "Moodulhaigla kasutust praegu vajalikuks ei pea."
Selle asemel saadeti hoopis TÜ Kliinikumist personali appi Narva haigla juhtimist koordineerima. Sealsed spetsialistid on Narvas abiks siiani.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik täiendas Sulet: "Kui näeme vajadust välihaigla püsti panna, siis kaitsevaldkond kindlasti selles vastu tuleb. Lisavoodikoht ei tähenda automaatselt lisainimesi. Kindlasti on rohkem puudu tervishoiutöötajatest."
Selle nädala lõpuks tagatakse Põhja regiooni haiglates vähemalt 550 voodikohta ning Lõuna regioonis 327 voodikohta koroonahaigetele.
Kiik kinnitas, et teistesse riikidesse, näiteks Soome Eesti nakatunuid vedama pole plaanis hakata. Küll aga jaotatakse haigeid Tallinna ja ülejäänud Eesti haiglate vahel ringi, kui Tallinna võimekus ammendub. Lisaks kaasatakse teistest piirkondadesse Tallinnasse täiendavat meditsiinipersonali.
Intensiivravikohtade loomiseks on aga kaitseväelt küsitud juurde hoopis hingamisaparaate ITK-s ja LTKH-s kasutamiseks.
Toimetaja: Merilin Pärli