Chemi-Pharm hakkab ravimeid tootma

Chemi-Pharmi tootmine.
Chemi-Pharmi tootmine. Autor/allikas: Chemi-Pharm

Desinfektantide- ja kosmeetikatootja Chemi-Pharm laiendab kahe aasta eest Tänassilma tehnopargis valminud tehast. Uue juurdeehituse valmimise järel plaanib ettevõte siseneda ravimitööstusesse.

Ettevõte laiendab tootmishoonet kolmekorruselise juurdeehitusega, mis hõlmab 8500 ruutmeetrit. Uude tootmishoonesse rajatakse ka puhasruumid, mida kasutatakse nii biotehnoloogias, meditsiinis kui teistes õhusaaste suhtes tundlikes valdkondades.

"Järgnevatel aastatel planeerime sisenemist farmaatsia valdkonda, mille jaoks rajame puhaste ruumide tehnoloogial põhineva tootmisüksuse. Praegune kriis on näidanud, et oma vaktsiinitootmise võimekus võiks igal riigil olemas olla," ütles Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg. 

Koroonaviiruse pandeemia tõi kogu maailmas kaasa kõrgendatud vajaduse nii desinfektsioonivahendite kui ka ravimite järele. Koroonakriisis sai Chemi-Pharmist Eesti kõige olulisem haiglate ja tervishoiuasutuste desinfektsiooni- ja hooldusvahenditega varustaja.

Chemi-Pharmi praegune tehasehoone valmis 2019. aastal, kõrge nõudluse tõttu on hoone ettevõttele aga juba väikseks jäänud.

Timbergi sõnul on nüüd aeg vaadata kaugemale tulevikku ja suurendada oma tootmisvõimekust. Lähiajal toob ettevõte koostöös Icosagen Grupiga, OÜ-ga Teadus ja Tegu, maaülikooli ja Tartu Ülikooliga turule ka uudse koroonaviiruse antikehadel põhineva nina- ja kurgusprei "SARS-Cov-2 BioBlock".

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: