Ööpäevaga lisandus 215 positiivset koroonatesti

{{1619347200000 | amCalendar}}
Järvamaa haigla.
Järvamaa haigla. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3512 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 215 ehk 6,1 protsenti testide koguarvust. Suri kuus inimest.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 25, haiglaravi vajab pühapäevase seisuga 403 patsienti. Päev varem vajas haiglaravi 396 inimest.

Neist vajab intensiivravi 59 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 41 inimest. Laupäeval oli intensiivravil 56 inimest. Juhitavat hingamist vajavate patsientide arv jäi samaks.

Koju pääses haiglatest 12 inimest.

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest – 62-aastane mees, 71-aastane mees, 73-aastane mees, 79-aastane mees, 88-aastane mees ja 88-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1143 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 312 inimest (77,4 protsenti).

Haiglaravi on kokku vajanud 6,7 protsenti haigete üldarvust, eelmisel nädalal hospitaliseeriti 302 inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 119 inimesel. 83 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 20, Viljandimaale 17, Tartu- ja Pärnumaale 10, Lääne-Virumaale kaheksa, Läänemaale kuus uut positiivest testitulemust. Põlva- ja Raplamaale lisandus neli, Võru ja Valgamaale kolm, Jõgeva- ja Järvamaale kaks ning Saaremaale 1 uut nakkusjuhtu. Hiiumaale uusi positiivseid testitulemusi ei lisandunud. Kuus positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 455,16 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust üheksa protsenti.

455-st madalam oli nakatumisnäitaja viimati 2020. aasta 12. detsembril.

Ööpäeva jooksul manustati 4369 vaktsiinidoosi. Vaktsineerimisi on tehtud kokku 311 398 inimesele, kellest 99 087 on saanud mõlemad doosid.

Andmed viibisid tehnilise tõrke tõttu

Terviseamet andis hommikul teada, et tehnilistel põhjustel ei ole viimase ööpäeva koroonatestide tulemused Synlabi labori ja digilugu.ee vahel pühapäeva hommikust saati liikunud. Seetõttu ei saanud amet edastada ka viimase ööpäeva nakatumisnäitajaid.

Reeglina edastab terviseamet viimase ööpäeva koroonanäitajad kell 10.30. Terviseameti pressiesindaja teatas tehnilise tõrke kõrvaldamisest alles kella 17 ajal.

Tõrke tõttu ei laekunud digilugu.ee keskkonda kõikide testide andmeid. Seetõttu ei olnud osal viimase ööpäeva jooksul koroonatesti teinud inimestest võimalik digilugu.ee keskkonnast ka oma tulemust vaadata.

Kõikidel patsientidel, kelle testi analüüsiti Synlabi laboris, on võimalik oma tulemust vaadata testi.me mobiilirakendusest ja tasulise testi tegijatel ka minu.synlab.ee keskkonnast. Veel on koroonatesti tulemus näha saatekirja vormistanud perearstidele nende kasutuses olevast programmist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: