USA kohtunik tühistas California keelu sõjaväelistele tulirelvadele

AR-15 tüüpi relvad on vabalt müügil paljudes USA osariikides.
AR-15 tüüpi relvad on vabalt müügil paljudes USA osariikides. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA föderaalkohtunik tühistas California osariigis kolmkümmend aastat kehtinud keelu sõjaväelistele tulirelvadele, kuna see läks tema hinnangul vastuollu Ühendriikide kodanike põhiseadusliku õigusega kanda relvi.

San Diego föderaalkohtunik Roger Benitez otsustas reedel, et osariigi ebaseaduslike sõjaväeliste tulirelvade (inglise keeles: assault weapon) definitsioon keelab seaduskuulekatele California kodanikele relvad, mis on lubatud enamikes teistes osariikides ning USA ülemkohtu poolt. 

California osariik võib otsuse 30 päeva jooksul edasi kaevata. 

"Nagu Šveitsi nuga nii on ka on populaarne AR-15 (poolautomaat) täiuslik kombinatsioon kodukaitse relvast ja siseriikliku julgeoleku tagamise vahendist. Hea koduks ja lahinguks," ütles kohtunik. 

Vasakpoolne demokraadist kuberner Gavin Newsom mõistis otsuse hukka, nimetades seda otseseks ohuks avalikule julgeolekule ja California elanikele. 

Kohtuniku sarnane võrdlus õõnestab tema otsuse tõsiseltvõetavust ning solvab perekondi, kes on selle relva tõttu lähedase kaotanud, ütles kuberner. Newsomi sõnul ei kavatse California osariigi võimud otsusega leppida.

California keelustas sellised relvad 1989. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: