Galerii: Tallinna botaanikaaed avas uuenenud palmimaja

Tallinna botaanikaaed avas teisipäeval 2,2 miljonit eurot maksnud uuenduskuuri läbinud palmimaja.

Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve sõnul on taimedele loodud varasemaga võrreldes oluliselt paremad kasvutingimused. "Võib öelda, et kui enne oli palmimaja oma sisekliima reguleerimise mehhanismidega veel eelmises sajandis, siis nüüd astus hoone 21. sajandisse," nentis ta.

Pimeda talveaja üle elamiseks on palmimaja nüüd varustatud spetsiaalsete taimelampidega. Tuulutusluugid töötavad inimese sekkumiseta ning reageerivad nii õhutemperatuurile kui ka tuulele ja sademetele. Peensusteni välja arvutatud ventilatsioonimehhanism aitab edukalt võidelda katmikalade universaalse probleemi – klaasseinte sisepindadele tekkiva veekondensaadiga, selgitas Sinijärv veel.

Palmimaja torni klaasfassaad asendati remondi käigus soojapidavama fassaadiga, rekonstrueeriti kütte- ja ventilatsiooni lahendused ning uuendati ka siseviimistlust. Kohvik, mis varem asus esimesel korrusel, avatakse peagi kahel tasapinnal, et külastajatel oleks võimalik nautida terviklikku vaadet kogu taimede alale.

Palmimaja rekonstrueerimistööd projekteeris Infragate AS. Hoone ehitas Ehitus5ECO OÜ ning omanikujärelevalvet tegi P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Projekti kogumaksumuseks oli ligi 2,2 miljonit eurot.

Tallinna botaanikaaed (TBA) asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: