Kümnete tuhandete inimesteni jõuavad ammused tasumata parkimistrahvid

Parkimistrahvid Europargi parklas seisva auto kojamehe vahel
Parkimistrahvid Europargi parklas seisva auto kojamehe vahel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sõidukiomanike andmebaaside avanemine andis eraparklatele kaua oodatud võimaluse leida üles nende platside parkimistingimuste rikkujad ning neid ka trahvida. Ainuüksi Europark kogub kokku kahe miljoni euro jagu võlgu, mis kogunenud kolme aastaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Läks mööda kümme aastat ja kaheksa riigikohtu lahendit ning alles siis saavutati õigusselgus. 2019. aastast väljastab transpordiamet eraparklatele sõidukiomanike andmeid.

Europark tegeleb aktiivselt viimase kolme aasta tasumata trahvidega, mille kogusumma küündib kahe miljoni euroni. Kokku on nende menetlustes ligi 40 000 eri isikut pea 70 000 trahviga.

Küsimuse peale, miks just kuni kolme aasta taguste võlgadega tegeletakse, vastas Europarki tegevjuht Karol Kovanen, et sooviti lähtuda mõistlikkuse printsiibist. Meeldetuletused saadetakse välja viivistasuta.

 "Me ei karista rohkem, kui et palume maksta algse trahvisumma. Sellele võib lisanduda 1,5 eurot teenustasu, mille maksame otse transpordiametile andmete jagamise eest," rääkis Kovanen.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: