Riigi ilmateenistus andis kuumalaine tõttu teise taseme ilmahoiatuse

{{1624175220000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit / ERR

Riigi ilmateenistus andis tervele riigile teise taseme ilmahoiatuse, mis tähendab, et ilm on palavuse tõttu inimestele ohtlik.

Ilmateenistuse andmetel püsib pühapäevast kolmapäevani Eesti kohal troopiline õhumass. Õhutemperatuuri maksimumid tõusevad valdavalt 30 kuni 35 kraadini.

Seetõttu suureneb ka metsade tuleohtlikkus väga ohtliku tasemeni.

Teise taseme ilmahoiatuse juures tuleb inimestel olla väga tähelepanelik, jälgida ilmaprognoosi ja olla teadlik võimalikest riskidest, mida ilmastikuolud kaasa tuua võivad.

"Tasub otsesest päikesepaistest üldse kõrval hoida kõigil mõistusega olenditel ja mitte ennast keskpäevases päikeses otse päikese käes praadida, vaid pigem hoida varjulisematesse kohtadesse. Kindlasti tasub hoida veepudel kaasas," ütles perearst Le Vallikivi.

Vallikivi lisas, et kõige haavatavamad on eakamad ja väikelapsed, aga ka need, kel on mõni terviseprobleem. Unustada ei tohi ka koduloomi.

Sünoptik Ele Pedassaare sõnul võib äikese kõrval oodata ka rahet.

"Äikesepilve kõrgemas osas tekivad raheterad ja on tugevad tuulepuhangud ja kõik see, mis kuuma õhuga ja lisandudes niiskusega kokku annab, kõik see halb. Ja loomulikult päikese käes UV-indeks tõuseb ka," hoiatas Pedassaar.

Päästeameti Põhja keskuse vanemoperatiivkorrapidaja Ramon Ruotsi sõnul teevad päästjatele enim muret vee- ja tuleõnnetused.

"Eriti just metsade tuleohtlikkus on teema number üks ja loomulikult kuumalaine mõjutab ju kõikide meie tervist. Praegu on eriti, rõhutan, eriti ohtlik aeg, sest öised õhutemperatuurid ei lange ka madalamale, kui oleks vaja," ütles Ruotsi.

"Neid sajupilvi, mis siin homme ja ülehomme kuuma õhumassi sees arenema hakkavad, ei ole väga palju, nii et tuleohtu metsades see kindlasti maha ei võta. Pigem kasvatab, pigem tuleb see äikeseoht hoopis kahjuks," lisas Pedassaar.
Ka inimestel tasub olla ettevaatlik ja oma tervist jälgida.

Ehkki vahepeal tuleb äikesevihma, on jaaniõhtu Pedassaare sõnul rahulik, ent jaaniööl liigub uus sajuvöönd alates saartest mandri suunas. Pärast seda läheb õhk värskemaks ja veidi jahedamaks. 

"Selle nädala lõpuni tõusevad õhutemperatuuri maksimumid kindlasti üle 25 kraadi. Ja mõnel pool ka üle 27 kraadi, nii et peale neid esimesi vihmasid on ikkagi kena suvi tagasi, ainult selle vahega, et iga päev kusagil ikka sajab," ütles Pedassaar.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: