Ööpäevaga tuvastati 47 koroonaga nakatunut

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ITK vaktsineerimiskeskus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3778 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 47 ehk 1,2 protsenti testide koguarvust

Ööpäeva jooksul avati haiglas üks uus COVID-19 haigusjuhtum, haiglaravi vajab 23 patsienti, mida on 11 võrra vähem kui ööpäev varem. Intensiivravil on kuus inimest, kes kõik vajavad juhitavat hingamist.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 18 inimest (78 protsenti).

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 32,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on üks protsent.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 21 inimesel. 18 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 10, Rapla- ja Lääne-Virumaale neli, Tartumaale kaks, Pärnu ja Võrumaale üks uut nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Neljal juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Ööpäeva jooksul manustati 7501 vaktsiinidoosi, neist esmaseid süste oli 1943.

Vaktsineerimisi on tehtud kokku 555 306 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 429 094 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 51 protsenti.

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1269 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: