SDE, Keskerakond ja Reformierakond allkirjastasid Võrus koalitsioonileppe

{{1635850140000 | amCalendar}}
Foto: Villem Tormiste

Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Keskerakond ja Reformierakond kirjutasid alla Võru koalitsioonilepingule.

21-liikmelises volikogus on sotsiaaldemokraatidel 10, Reformierakonnal kolm kohta ja keskerakonnal üks koht – kokku 14 kohta.

Linnapeana jätkab volikogule tehtava ettepaneku kohaselt senine Võru linnapea Anti Allas.

Allas ütles ERR-ile, et koalitsiooni plaani kohaselt jätkab abilinnapeana sotsiaaldemokraat Sixten Sild. Teise abilinnapeana alustab tööd Keskerakonda kuuluv Raul Tohv. Lisaks hakkab lihtliikmena koalitsiooni kuuluma reformierakondlane Kersti Kõosaar.

Allase sõnul peaks volikogu esimeheks saama Reformierakonna Võru piirkonna juht Anti Haugas, volikogu aseesimeheks sotsiaaldemokraat Toomas Sarapuu.

Koalitsioonilepinguga on seatud eesmärgiks jätkata Võru kui lastesõbraliku linna edendamist. Lisaks sellele soovib kolmikliit Võrumaa omavalitsuste ühinemist.

"Nüüd tuleb asuda rakendusplaani kallale ehk ära määrata omavahel, millises järjestuses me teeme. Mõned protsessid, näiteks see, kui me soovime olla haldusreformi ja omavalitsuste reformi eeskõneleja. See protsess võtab kindlasti neli aastat aega, see tuleb kohe käivitada. Teiseks on ka see, et tahame kõik need kitsaskohad, mis meil võib-olla riigiga on jäänud südame peale, millele võiks ka riigi poolt olla meile suurem toetus, need soovime ära kaardistada ja anda sõnumi valitsuse tasandile ja erakondade tasandile," rääkis Allas "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: