Kambjat hakkab juhtima kolmikliit

Kambja koalitsioonileping.
Kambja koalitsioonileping. Autor/allikas: Kambja koalitsioon

Kambja valla juhtimiseks allkirjastasid koalitsioonilepingu valimisliidud Hoiame Head, Ettevõtlik Kambja ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Koalitsioonilepingus on hariduse ja kultuuri valdkonnas seatud esikohale täiendavate lasteaia- ja koolikohtade loomine ning haridusasutuste õppekeskkondade kaasaajastamine.

Elukeskkonda, vaba aega ja sporti puudutavatest teemadest kuulub näiteks täitmisele valla tiheasustusega piirkondade puhke- ja mängualade planeerimine ja rajamine ning liikumisvõimaluste parendamine Tartu linnaga.

Turvalisuse ja heakorra osas lepiti kokku koostöösuhete arendamine omavalitsuse turvalisuse suurendamiseks politsei ja turvaettevõttega.

Samuti soovitakse tõhustada ehitusjärelevalvet.

Sotsiaalhoolekande osas soovitakse ühtlustada sünnitoetuse süsteemi Tartu linnaga ning soovitakse leida asjakohane lahendus eakate pansionaadi loomiseks.

Koalitsioonipartnerid leppisid kokku ka selles, et valla eelarvest asutakse toetama Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna visiiditasude maksmist kuni 18-aastastele valla elanikele.

Võimulepingu kohaselt juurutatakse edaspidi Kambjas avatud, pädevat ja lahendusi otsivat suhtumist. Kohalikku ellu oodatakse enam kogukondade panust ning piirkondade arengut puudutavatesse teemadesse kaasatakse kohalikud elanikud läbi külaseltside ja teiste esinduskogude. Samuti jätkatakse noortevolikogu toetamist ja noorte asjakohast kaasamist valla otsustusprotsessidesse. Oluliseks põhimõtteks, lähtudes avatud ja läbipaistvast valitsemisest on vallavalitsuse töötajate tööprotsesside ülevaatus, võttes arvesse elanike ja ettevõtjate tagasisidet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: