Hiiumaal sõlmis kolmikliit koalitsioonileppe

Foto: Juhan Hepner / ERR

Hiiumaa vallas on võim järgnevatel aastatel kolmeliikmelise koalitsiooni käes. Kui nelja aasta eest moodustasid koalitsiooni sotsiaaldemokraadid ja valimisliit Ühine Hiiumaa, siis seekord lõid nad kolmikliidu Reformierakonnaga.

Kolmikliidul on 23-liikmelises volikogus 15 kohta. Koalitsioonilepingus on muu hulgas Kärdla põhikooli uue hoone ehitus, sadamate arendamine ning Käina kultuurikeskuse hanke ja Palade spordihalli rekonstrueerimise ettevalmistamine.

"Kõik piirkonnad peavad saama hoogu. Eraldi tooksime välja Kõrgessaare piirkonna, mis meie arvates vajab lähema nelja aasta jooksul suuremat hoogu, et teistele järele jõuda, ja mitte ainult sõnades, vaid ka konkreetsetes meedetes," ütles valimisliidu Ühine Hiiumaa esindaja Margit Kagadze.

Koalitsioonilepingu kõige pikema ploki moodustavad elukeskkonna teemad.

"Hiiumaa elanike arv on viimased poolteist aastat selges kasvutrendis. Meil on täna puudus vabadest elamispindadest. Vald ise peab initsiatiivi näitama. Loodame koostööd teha erasektoriga," lausus sotsiaaldemokraatide Hiiumaa piirkonna esimees Hergo Tasuja.

Hiiumaa vallas jätkub nelja aasta eest kohalike küsimustega tegelemiseks loodud osavaldade süsteem, mis lihtsustatult seletades on mõneti sarnane linnaosadega Tallinnas. Reformierakonna sõnul sai koalitsioonilepingusse kirja haldusjuhtimise analüüs, mis peaks andma vastuse, kuidas valla juhtimist tõhusamaks teha.

"Meie mõte on selles, et viia valda rohkem üle valdkondlikule juhtimisele ehk mitte niivõrd territoriaalsele ja selle läbi kasvatada nii juhtimiskompetentsi kui ka professionaalsust, mis puudutab eelkõige valdkondlikke teemasid," rääkis Reformierakonna Hiiumaa piirkonna esimees Aivar Viidik.

Vallavanema koht läheb sotsiaaldemokraatidele ja volikogu esimehe kandidaadi esitab Ühine Hiiumaa. Lisaks kuuluvad vallavalitsusse kaks abivallavanemat, kellest ühe nimetab Reformierakond, ning osavallavanemad.

Igal koalitsioonipartneril on vallavalitsuses vähemalt kaks kohta. Volikogu aseesimehe kohta pakutakse opositsioonile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: