Sauel jätkab senine vallavanem

Saue Vallavalitsus. Vasakult: Mihhail Jallajas, Andres Kaarmann, Eva Puusta, Andres Laisk, Peedo Kessel, Arpo Põld, Kristel Kuusk, Riho Johanson ja Kalle Pungas.
Saue Vallavalitsus. Vasakult: Mihhail Jallajas, Andres Kaarmann, Eva Puusta, Andres Laisk, Peedo Kessel, Arpo Põld, Kristel Kuusk, Riho Johanson ja Kalle Pungas. Autor/allikas: Sirje Piirsoo

Saue vallavolikogu valis esmaspäeval vallavanemaks Andres Laisa ning kinnitas ametisse vallavalitsuse.

Saue valda juhib kolmepoolne koalitsioon, kuhu kuuluvad valimisliit Koostöö - Meie Vald, Reformierakond ja Isamaa. Koalitsioonilepingu allkirjastasid osapooled 3. novembril.

27-liikmelises volikogus on valimisliidul Koostöö - Meie vald 11 kohta, Eesti Reformierakonnal viis ja IRL-il neli. Ülejäänud seitse mandaati jagunevad erakonna Eesti 200 (4) ja EKRE (3) vahel.

Laisa poolt hääletas 18 volikogu liiget. Istunil osales 27 volinikust 23.

Andres Laisk on olnud Saue vallavanemana ametis kolmel valimistsüklil: aastatel 2009-2013 ja 2013-2017 ning haldusreformijärgselt 2017-2021.

Vallavolikokku kandideeris ta valimisliidu Koostöö - Meie Vald ridades ja kogus 132 kandideerinust kõige enam hääli - 1012.

Saue vallavalitsus on üheksaliikmeline, sellesse kuuluvad vallavanem, kolm abivallavanemat ja viis vallavalitsuse liiget.

Abivallavanematena jätkavad Kalle Pungas, Andres Kaarmann (Isamaa) ja Riho Johanson (Eesti Reformierakond).

Kalle Pungas koordineerib Saue valla ehituse ja ruumilise planeerimise, maakorralduse, keskkonna, elamu ja kommunaalmajanduse, liikluse, teehoiu ja järelevalve valdkondi. Riho Johansoni vastutusalasse kuuluvad arendustegevus, teenuste osutamine ja turvalisus ning Andres Kaarmann korraldab hariduse, kultuuri ja sotsiaalvaldkonda.

Vallavalitsuse liikmed on Riisipere ning Haiba halduskeskuse juhatajad Peedo Kessel ja Eva Puusta ning koalitsiooni esindajad Kristel Kuusk (Koostöö – Meie Vald), Arpo Põld (Eesti Reformierakond) ja Mihhail Jallajas (Isamaa).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: