Arendaja otsib endise Eha kino kohale Hiltoni hotelli rajamiseks uut ehitajat

Hotelli Hampton by Hilton eskiis. Arhitekt Tõnis Tarbe.
Hotelli Hampton by Hilton eskiis. Arhitekt Tõnis Tarbe. Autor/allikas: GVP Invest Estonia OÜ

Ettevõte GVP Invest Estonia otsib uut ehituspartnerit, et rajada Tallinnas Tartu maantee 49 asuva kunagise kino ja praegu kaubanduskeskuse asemele hotell Hampton by Hilton. Eelmine partner Merko Ehitus teatas eelmisel nädalal, et loobub projektist.

Kinnistu omaniku ja hotelli arendaja GVP Invest Estonia OÜ esindaja Sigitas Daugnorase selgitusel on 2020. aasta kevadel alanud koroonapandeemia suuresti põhjus, miks hotelli ehitamine peatati. Samuti pandi Merko Ehitusega koostöölepingu sõlmimisel paika tähtaeg, et ehitusega alustatakse poolteise aasta jooksul, mis aga äsja läbi sai, ja mille tõttu koostööleping poolte kokkuleppel lõpetati.

"Pandeemia mõjutab turismi- ja hotellindusturgu endiselt, kuid oleme veendunud, et maailm kohaneb olukorraga ja turud taastuvad. Samuti on meil veel paar aastat aega ettevalmistusteks, kuniks rahvusvahelised ja ärireisid oma varasema taseme taastavad. Kõike seda arvesse võttes otsustasime projektiga jätkata ja avada Hampton by Hilton hotelli Tallinnas enne 2024. aasta algust," selgitas Daugnoras.

Tallinna Linnaplaneerimise Ametilt 2019. aasta juunis ehitusloa saanud projekti järgi, mille arhitekt on Tõnis Tarbe, kerkib Tartu maantee ja Jakobsoni tänava nurgale põhiosas viie ning osaliselt kuue korrusega ja 185 numbritoaga hoone. Varem on kinnistul asunud kino Eha. Praegu seal paiknev kaubanduskeskus lammutatakse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: