Meelis Oidsalu ja Alari Rammo asuvad tööle Praxises

Meelis Oidsalu ja Alari Rammo.
Meelis Oidsalu ja Alari Rammo. Autor/allikas: ERR

Uuest aastast hakkavad Praxise mõttekojas tööle riigivalitsemise ja kodanikuühiskonna eksperdid Meelis Oidsalu ja Alari Rammo.

Sügisel kaitseministeeriumi asekantsleri kohalt lahkunud Meelis Oidsalust saab Praxises riigivalitsemist puudutavate tööde eestvedaja. Enda sõnul soovib Oidsalu aidata kaasa heade praktikate levikule, tuues näiteks riigi teenuseid kujundama avaliku ja erasektori tippjuhid.

"Selle koostöö eesmärk ei ole niivõrd kärpida riiki, kui toetada Eesti riigiaparaadi tulemustele orienteerimist ja eksimisjulgust," ütles Oidsalu.

"Eesti riigiametid kardavad eksida ja seetõttu eksitakse vähe, hilja ja suurelt. Tuleb julgustada eksima tihti, vara ja väikselt. Meie riigiametites on tööl kõrge kvalifikatsiooniga töötajad, aga me ei rakenda täielikult nende loovat potentsiaali. Usun, et saan selles osas abiks olla." 

Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuhina ning seeläbi vabakonna riigipoolsete rahastamise reeglite kujundamise eest seisnud Alari Rammo aga hakkab Praxises vastutama finantsjuhtimise eest. Lisaks osaleb ta mõttekoja kodanikuühiskonda puudutavates töödes.

2000. aastal asutatud Praxis on kodanikualgatuslik mõttekoda, kelle tegevuse eesmärgiks on rikastada avalikke arutelusid ning luua uusi teadmisi ja mõjusaid lahendusi ühiskonnas olulistel teemadel. Praxise tegevusvaldkondadeks on praegu haridus, tervis, töö- ja sotsiaalelu, võrdsed võimalused ning kodanikuühiskond ja riigivalitsemine.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: