Reoveeuuringut hakkab uuest aastast tegema terviseamet

Reovesi.
Reovesi. Autor/allikas: Pixabay

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa sõnas, et kuigi reoveeuuringut hakkab uuest aastast Tartu Ülikooli asemel tegema terviseamet, siis põhimõttelisi muutusi kavas ei ole.

"Protsess jätkub tavapäraselt ja info kuvatakse üldsusele iganädalaselt nädala teises pooles," selgitas Jõemaa ja lisas, et uuringutulemusi näeb edaspidi terviseameti veebilehelt.

Muudatusena tõi Jõemaa välja, et igal nädalal enam nii paljudest kohtadest proove ei võeta. Keskmiselt võetakse proove 34 kohast nädalas üle Eesti.

"Natuke üle kahekümne koha on sellised proovid, kust võetakse iga nädal, ja ülejäänud proovid võetakse nii-öelda rotatsiooni korras," täpsustas ta, "mis alustel, sõltub hetke epidemioloogilisest olukorrast."

Jõemaa nõustus, et tegelikult näitavad proovid pigem viiruse hetkeolukorda ning prognoose saab teha vaid siis, kui viirus ei ole laialt levinud ning kuskil on tekkimas kolle.

Põhjusena, miks uuring Tartu Ülikoolilt üle võetakse, tõi Jõemaa välja, et see ei ole tegelikult ülikooli ülesanne: "Tartu Ülikool töötas välja seiremeetodi, aga sellega peab nüüd hakkama saama riik."

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: