Keskerakond esitab valitsuses uued ettepanekud energiakriisi ohjamiseks

Jaanus Karilaid.
Jaanus Karilaid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakond on kokku pannud ettepanekute paketi kõrgete energiahindade kompenseerimiseks. Ettepanekuid arutatakse valitsuses neljapäevasel istungil.

Jaanus Karilaid kinnitas ERR-ile, et erakonnal on tõepoolest plaanis välja tulla uute ettepanekutega, kuidas leida kõrgetele energiahindadele ajutisi lahendusi.

Ta lisas, et teisipäeva õhtul kohtub Keskerakonna fraktsioon majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga, kellega ettepanekuid arutatakse ning seejärel esitatakse need koalitsioonipartner Reformierakonnale valitsustasandil arutamiseks.

Karilaid selgitas, et ühelt poolt on vaja leida pikaajalises perspektiivis lahendusi, mis aitavad kulusid kontrolli all hoida, kuid oluliselt kriitilisema tähtsusega on lahendused, mis tuleb sisse viia kohe, et inimesi kriitilisel hetkel aidata.

Keskerakonnal ei ole esialgu veel soovi ettepanekuid avalikkusega jagada, kuna see võib tekitada asjatuid lootusi, arvestades, et ettepanekud ei pruugi lõpuks valitsuse toetust leida.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: