Disco Elysiumi omanikfirma teenis esimese poolaastaga 6,7 miljonit kasumit

"Disco Elysium" Autor/allikas: Kaader videomängust

Eesti arvutimängustuudio Zaum Studio OÜ teenis debüütmänguga Disco Elysium selle avaldamise järgsel poolaastal 6,7 miljonit eurot kasumit.

Zaum Studio avaldas mängu 2019. aasta oktoobris ning maist 2019 kuni 2020. aasta aprilli lõpuni kestnud majandusaastal oli ettevõtte käive 13,1 miljonit eurot. 

Disco Elysium on Eesti ajaloo edukaim videomäng, mis lisaks ärilisele edule on saanud hulga rahvusvahelisi auhindu.

Kui veel mullu juunis kuulus arvutimängustuudio Margus Linnamäe enamusosalusega MM Grupile, siis juulist enam MM Grupp stuudio omanikeringi ei kuulunud ning suurimaks osanikuks sai Ilmar Kompusele kuuluv OÜ Tütreke, mille läbi kuulub Kompusele veidi üle kahe kolmandiku ettevõttest. 

Ettevõtte osanikeringi kuuluvad veel võrdse suuruse ehk ligi 10-protsendiliste osalustega Kaur Kender, Sander Taal ja Robert Kurvits.

Zaum Studio teenis esimesel poolaastal peale oma debüütmängu avaldamist kasumit 6,7 miljonit eurot. Sellele eelneval 16 kuul oli ettevõtte kahjum 617 246 eurot. 

Dividende ettevõte lõppenud majandusaasta eest jaotada ei plaani, kuna plaanib kogu teenitud kasumi reinvesteerida äritegevuse laiendamisse. Ettevõte jätkab mängu arendamist, et võimaldada selle suuremat kättesaadavust globaalselt turul.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: