Schröderi büroo töötajad lahkusid täies koosseisus

Gazpromi toonane juht Rem Vjahhirev, Vene president Vladimir Putin ja Saksamaa tollane kantsler Gerhard Schröder 2000. aastal  Berliinis.
Gazpromi toonane juht Rem Vjahhirev, Vene president Vladimir Putin ja Saksamaa tollane kantsler Gerhard Schröder 2000. aastal Berliinis. Autor/allikas: SCANPIX / www.imago-images.de

Saksamaa endise kantsleri Gerhard Schröderi parlamendibüroo töötajad lahkusid protestiks ekskantsleri Vene-suhete üle kõik korraga ametist.

"Võin kinnitada, et kontori neli töötajat palusid end muudele töökohtadele määrata," ütles Schröderi büroo kauane juht ja kantsleri kõnekirjutaja Albrecht Funk väljaandele The Pioneer, mida vahendas ajaleht Die Welt.

Funk, kes oli üks neljast lahkujast, heitis Schröderile ette, et kohe pärast valitsusjuhi ametist lahkumist Vene gaasifirma Gazprom juhtkonda palgatud Schröder ei distantseerinud ennast Vene presidendist Vladimir Putinist, kui viimane alustas sõjalist rünnakut Ukrainale.

Sotsiaaldemokraadist endine kantsler keeldub oma partei juhtkonna palvetest hoolimata loobumast oma ametikohtadelt Venemaa energiaettevõtetes. Jaanuari lõpus süüdistas ta Ukrainat "mõõgatäristamises".

Neljapäeval sotsiaalmeedia kanalis LinkedIn tehtud avalduses distantseeris Schröder ennast alanud sõjast, kuid lisas, et selleni on viinud mõlema poole tehtud vead. Sellist avaldust nähti kui agressiooni pisendamist, märkis ajakiri Der Spiegel.

Eelmisel aastal tasus Saksa riik Schröderi büroo ülalpidamise eest 407 000 eurot, mis läks suures osas personalikuludeks.

Schröder ja tema esindajad ei ole esialgu midagi kommenteerinud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Die Welt, Der Spiegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: