Galerii: Tallinnas Pronksi tänaval raiutakse maha peaaegu kõik puud

Pronksi ja Jõe tänava rekonstrueerimistöid alustati pühapäeval trassiehitusele ette jääva kõrghaljastuse eemaldamisega. Vaatamata kohalike protestidele on kavas maha raiuda 22 puud.

Kuigi teetööd algavad suve teises pooles, alustab Tallinna linnavalitsus ettevalmistavate tegevustega juba pühapäeval – raietööd tahetakse ära teha enne peagi algavat lindude pesitsusrahu.

Tööde teostamise päeval ajavahemikus kell 9-16 on Pronksi tänava Stockmanni poolne sõidusuund lõigus Narva maantee – Raua tänav osaliselt suletud, osaliselt suletakse ka paarisnumbritega majade kõnnitee.

Tänav on tööde ajal mõlemas suunas läbitav nii autodele kui ka jalakäiatele. Töötsoon tähistatakse vastavate liiklusmärkidega.

Kohalikud elanikud on avaldanud pahameelt puude maha raiumise vastu, sest kõrghaljastuse eemaldamine halvendab nende elukvaliteeti niigi väga liiklus- ja mürarohkel tänaval. Linnavalitsus on omalt poolt lubanud haljastust pärast tänava ehitamist juurde lisada. Samas jätab tee rekonstrueerimine autode sõiduridade arvu seniseks, juurde tuleb aga ka veel rattatee.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: