Otse kell 17.30: Madise, Kalmo ja Keres põhiseaduse tervisest

Ülle Madise
Ülle Madise Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusraamatukogu üritustesarja "Infomüra" raames toimub teisipäeval põhiseaduse 30. aastapäeva puhul arutelu, kus õigusteadlased koos õiguskantsler Ülle Madisega vahetavad mõtteid põhiseaduse tervise üle. Kell 17.30 algavat arutelu näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Mõttevahetuses "Põhiseadus 30. Vabadused ja vaidlused" analüüsivad õigusriigi nõrkusi ja tugevusi õiguskantsler Ülle Madise, presidendi õigusnõunik Hent Kalmo ja vandeadvokaat Paul Keres. Arutelu juhib rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist Eva Ladva.

30 aastat pärast põhiseaduse vastuvõtmist 28. juunil 1992 ei tunne kõik Eesti inimesed, et nende põhiõigused oleksid kaitstud. Ühiskonna valupunktina tajutakse lõhestumist ning dialoog eliidi ja tavakodanike vahel kas puudub või pole piisav. Euroopa Liidu soolise palgalõhe tabelis on Eestil ühed kõrgemad protsendid ja pensionäride elatustase jääb kas suhtelisse vaesusse või vaesusriski. 

Kas ühiskonnagruppide üksteisest kaugenemise kompenseerib koos suurriikidega digiinnovatsiooni arengus kaasa rääkimine? Või kas fakt, et elanike arvu kohta on Eestis kõige enam idufirmasid, annab meile piisavalt lootust seljatada ebavõrdsest kohtlemisest tulenevad probleemid?

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: