Galerii: võidupüha tähistamine sai Kuressaares hoo sisse juba varahommikul

Kaitseliit tähistab tänavu võidupüha Kuressaares, kus pidupäev algas juba kell seitse hommikul riigilipu heiskamisega piiskopilinnuse torni.

Riigilipu heiskamisele järgnes pärgade asetamine Kuressaare Vabadussõja ausambale ja oikumeeniline jumalateenistus Laurentiuse kirikus. Ühtlasi süüdati hommikul võidutuli, ühendades selle jaoks muinastule ja mälestustule.

Päeva tippsündmus, paraad keskväljakul, algab kell 11 ja sellel osaleb ligi 750 inimest nii Eestist kui välismaalt. Paraadist teeb otseülekande Eesti Televisioon ning seda saab jälgida ka ERR-i portaalis.

Kuressaare keskväljakule rivistuvad üles kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad. Lisaks partnerid politsei- ja piirivalveametist ning päästeametist. Välisriikide esindajatest osalevad paraadil liputoimkonnad Soomest, Leedust, Poolast, Ameerika Ühendriikidest ja Tapal paiknevasse liitlaste lahingugruppi panustavad riigid Prantsusmaa, Ühendkuningriigid ning Taani. Lõunanaabrid Lätist on esindatud ühe rühmaga.

Marsiviise mängivad kokku kolm orkestrit – Pärnumaa maleva orkester, Tallinna maleva orkester ja sõjamuuseumi sõjaväeorkester. Lisaks saab paraadil näha ka Sakala maleva torupilliüksust.

President Alar Karis annab paraadil kodutütardele üle võidutule, mille nad viivad edasi oma kodumaakondadesse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: