Pärnus hukkus silla kandesamba vastu sõitnud autojuht

Pärnu linnas hukkus reede öösel juhtunud raskes liiklusõnnetuses 29-aastane mees, kes oma autoga silla tugisamba vastu sõitis ning masinast välja paiskus.

Õnnetus juhtus kella 1.14 ajal Pärnu linnas Tammiste teel, kui 29-aastane mees sõitis oma sõiduautoga Ford vastu Papiniidu silla tugisammast.

"Esialgsetel andmetel kaldus noore mehe juhitud sõiduauto Ford suurel kiirusel lauges vasakkurvis vastassuunavööndisse ja põrkas vastu silla tugisammast. Juht paiskus masinast välja ning sai üliraskeid vigastusi. Meedikute pingutusest hoolimata tema elu päästa ei õnnestunud," selgitas lääne prefektuuri operatiivjuht Rivo Saare.

Politsei teatas, et Fordi juhtinud mehel oli juhtimisõigus ning varasemaid kehtivaid karistusi liiklusrikkumiste eest tal ei olnud. "Mis asjaoludel sedavõrd raskete tagajärgedega õnnetus aset leidis, selgitatakse edasises uurimises, joobeekspertiisis, tunnistajate ülekuulamisel ja teiste tõendite uurimisel," lisas Saare.

Liiklusõnnetus juhtus lauge kurviga teelõigul, nähtavus ja ilmastikuolud olid head, tänavalõik on valgustatud ja lubatud maksimaalne sõidukiirus on seal 50 kilomeetrit tunnis. Raske liiklusõnnetuse kõiki täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Operatiivjuht Rivo Saare rääkis, et kui traagiline õnnetus välja arvata, siis lääne prefektuuri teeninduspiirkonna üldine jaanipühade aegne liikluspilt ei erine praegu märkimisväärselt tavapäevade omast.

"Muret liikluses valmistavad politseinikele ikka joobes juhid ja kiiruse ületamised. Näiteks kontrollis politsei üle kogu Eesti möödunud ööpäeva jooksul ligemale 9500 autojuhi kainust ning tuvastas, et 57 neist olid rooli istunud alkoholi tarvitanuna ning kolm juhti olid narkojoobe kahtlusega. Kiirusületajaid tabasime Eesti eri paigus 128," kirjeldas ta ja lisas, et kainuskontrollide ja liikluse rahustamisega jätkavad politseinikud nii reedel kui ka eesolevatel päevadel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: