Meta võib Facebooki ja Instagrami sel suvel Euroopa Liidus sulgeda

Facebooki logo
Facebooki logo Autor/allikas: SCANPIX/OLIVIER DOULIERY/AFP

Sotsiaalmeediakeskkonnad Facebook ja Instagram võidakse sel suvel sulgeda, kui Iirimaa privaatsusküsimusi reguleeriv amet peatab Facebooki emafirma õiguse saata eurooplaste isikuandmed USA-sse töötlemiseks, vahendab Politico.

Iirimaa andmekaitse komisjon (The Irish Data Protection Commission) teatas neljapäeval oma partneritele Euroopas, et kavatseb peatada Facebooki emafirma Meta õigused saata eurooplaste isikuandmeid USA-sse töötlemiseks.

Iiri regulaatori otsus on viimane samm pikalt kestnud vaidluses Euroopa privaatsusaktivistide ja USA tehnoloogiaettevõtte vahel.

Euroopa Liidu kohus tühistas 2020. aastal Euroopa Liidu ja USA vahel kehtinud isikuandmete vahetuse leppe, kuna pidas USA isikuandmete käitlemist ebaturvaliseks. Oma tollases kohtuotsuses piirati Meta võimalusi seaduslikult andmeid USA-sse saata ning sellel põhineb ka Iiri regulaatori otsus.

Meta on korduvalt hoiatanud, et selline keeld tähendaks Facebooki ja Instagrami keskkondade peatamist Euroopa Liidus.

Iirlaste ettepanek peab veel saama Euroopa andmekaitsenõukogu heakskiidu, kuhu kuuluvad kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide andmekaitseasutused.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: