Viimsis avas uksed nüüdisaegne kultuuri- ja hariduskeskus

{{1660923480000 | amCalendar}}
Foto: Tiit Mõtus

Tipptasemel võimalustega nüüdisaegseid kultuuri- ja hariduskeskusi ei ehitata Eestis iga päev. Reedest on Tallinna külje all Viimsis avatud rohkete võimalustega Viimsi Artium, kuhu oodatakse esinema nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi loomeinimesi kõige erinevama programmiga ning kus Viimsi lastel on hea oma harrastustega tegelda.

Viimsi Artiumi lugu algas vajadusest luua paremad tingimused kohalike laste huvikoolide tegevuseks. Mõte hakkas lendama ning nüüd on ühe katuse all muusika-, kunsti- ja teaduskool ning kolm tippakustikaga ja mitmekülgsete võimalustega saali. Hoone projekteerisid Kavakava arhitektid.

"Selle maja ehitus ja sisustamine on maksma läinud umbes 16,5 miljonit eurot. See on valdavalt valla rahakotist tulnud raha ja kui me jagame selle summa vallaelanike arvuga, siis umbes 700 eurot elaniku kohta on siia panustatud," lausus Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

President Alar Karis ütles oma tervituskõnes, et uus keskus annab suurepärased arenguvõimalused Viimsist võrsuvatele uutele loomeinimestele.

Tänasel avakontserdil kõlasid Antonio Vivaldi teosed Eesti Filharmoonia kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri esituses, dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel. Saali akustika sobib hästi nii sümfooniaorkestrile kui ka kammermuusikale, aga ka popile, rokile ja dzässile.

Peamaja kõrval on uue funktsiooni saanud ka Nõukogude ajast pärandiks jäänud kaks vana masuudihoidlat. Neist ühes tegutseb nüüd kaasaegse kunsti galerii, mille avasid viimsilased Olga ja Priit Pärn oma joonisfilmide ja illustratsioonide näitusega. Mõlemad leiavad, et uus näitusepaik sobib vägagi erinevatele väljapanekutele.

"See ruum on selle tõttu, et see on must ja valge ja (siin on) selline ulmeline trepp, et sul on tunne, et lähed kosmosesse ja meie jaoks, tuli välja, on see ideaalne koht," ütles Olga Pärn.

Artiumi avaprogramm kestab kuni 1. oktoobrini ning esimesest päevast peale annab see aimu suurejoonelistest plaanidest, mis maja loomingulisel pererahval seal ellu viia kavas on.

19. augusti hilisõhtul saab hoone avamise puhul Viimsi Artiumi suures saalis kuulata Lexsoul Dancemachine'i kontserti.

Toimetaja: Marko Tooming, Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: