Läänemere kohal kukkus alla väikelennuk

Lennuki alla kukkumise koht.
Lennuki alla kukkumise koht. Autor/allikas: Flightradar24.com

Läänemere kohal, Läti ranniku lähedal kukkus alla väikelennuk nelja inimesega pardal, teatas Rootsi väljaanne Dagens Nyheter.

Austria eralennuk oleks pidanud maanduma Kölnis, kuid jätkas lendamist läbi Rootsi õhuruumi Liivi lahe suunas, kirjutas väljaanne.

1979. aastal ehitatud Cessna 551, tõusis kell 14.57 õhku kõige lõunapoolsemast Hispaania osast.

Saksa väljaande Bild teatel oli piloot saanud teate probleemist salongi rõhuga.

Ajaleht kirjutab, et pardal olid lisaks piloodile mees, naine ja nende tütar.

Kui lennuk möödus Kölni lennujaamast, kus see oleks pidanud maanduma, üritas lennujuht piloodiga ühendust saada, kuid ei saanud vastust. Selle asemel saadeti üles Saksa ja seejärel ka Taani hävitajad, samal ajal jätkas lennuk otsest kurssi Läänemere kohal.

Mere- ja õhupäästekeskuse kinnitusel ei näinud hävitajate piloodid kokpitis mitte kedagi.

Pärast Kölnist möödumist veidi enne kella 19 jätkas väikelennuk lendamist Saksamaal asuva Rügeni saare kohal, seejärel lendas Rootsi õhuruumi, kus möödus Gotlandist lõuna pool ja jätkas liikumist Liivi lahe suunas.

Kell 19.35 Austria aja järgi (Eesti aja järgi kell 20.35 - toim.) hakkas lennuk kõrgust ja kiirust kaotama. Mõni miil Läti rannikust eemal hakkas lennuk tugevalt kõikuma.

Mere- ja õhupäästekeskus (JRCC) teatas veidi enne kella 20.00, et lennuk on radarilt kadunud. Hiljem leidis Rootsi päästekopter veest rusud ja õlilaigu.

Seejärel hindasid päästjad, et tõenäoliselt õnnetuses keegi ellu ei jäänud. Allakukkumise koht on Ventspilsist neli miili loodes.

Kell 20.00 (Eesti aja järgi kell 21.00 - toim.)oli Rootsi päästekopter õnnetuspaigast 15 minuti kaugusel, kuid oli seejärel sunnitud sõitma Lätti Ventspilsi kütust tankima. Läti oli selleks ajaks päästeoperatsiooni ametlikult üle võtnud.

Operatsioonis osalevad ka Rootsi ja Läti relvajõud, kes ei soovinud veel kommentaare anda.

Läti palvel saadeti õnnetuspaika otsingu- ja päästetöödele Leedu õhujõudude helikopter, ütles Leedu õhuväe esindaja Reutersile, vahendas Läti Delfi.

Õnnetuspaika suunduvad ka Läti mereväe laevad ja Stena Line'i parvlaev, mis oli teel Ventspilsist Rootsi Norviki sadamasse, teatas Reuters.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: