Eelmisel nädalal koroonasse haigestumine vähenes

Põhja-Eesti regionaalhaigla.
Põhja-Eesti regionaalhaigla. Autor/allikas: Põhja-Eesti regionaalhaigla

Eelmisel nädalal vähenes Covid-19 haigestumus pea kõigis vanusegruppides, terviseamet seostab seda nii koolivaheaja kui ka testimisstrateegia muutusega.

42. nädalal reoveeseire tulemuste põhjal on viiruse levik asulate reovees 30 protsenti punasel tasemel.

Nädala jooksul lisandus 2645 haigusjuhtu, millest 733 olid laboratoorselt kinnitatud ja 1912 kliiniliselt diagnoositud.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialisti Juta Varjase sõnul vähenes eelmise nädalaga võrreldes registreeritud haigusjuhtude arv 17,8 protsendi võrra.

"Haigestumus on langusrendis kõikides vanusgruppides, välja arvatud kuni 4-aastaste laste hulgas. Haigestumuse langust võib seostada nii eelmise nädala koolivaheajaga kui ka testimisestrateegia muutmisega," selgitas Varjas ja lisas, et praegu kasvab muudesse respiratoorsetesse viirushaigustesse haigestumine. 

Esmaspäevahommikuse seisuga oli haiglas 226 patsienti, kellel oli Covid-19 diagnoos. Nädala jooksul hospitaliseeriti kokku 174 patsienti, kellest 67 hospitaliseeriti sümptomaatilise Covid-19 tõttu.

Seitsme päeva keskmine uute sümptomaatiliste Covid-19 hospitaliseeritute arv on langenud 9,4 peale. Nädala jooksul suri üheksa inimest vanuses 74-94, kõigil olid rasked kaasuvad haigused.  

Nädala jooksul manustati 5358 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 145. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 483 912 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,7 protsenti. 

Covid-19 vaktsiini teist tõhustusdoosi soovitab ekspertkomisjon riskirühmadele. Riskirühma kuuluvad komisjoni hinnangul kõik üle 60-aastased ja üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda Covid-19 haigust raskelt, samuti hooldekodude elanikud ja töötajad ning tervishoiutöötajad. Teist tõhustusdoosi soovitatakse pärast vähemalt kuue kuu möödumist viimasest doosist või Covid-19 haiguse põdemisest. 

43. nädala reoveeseire tulemuste põhjal on reovees SARS-CoV-2 viiruse sisaldus vähenenud ja on 30 protsendi ulatuses punasel ohutasemel. 58 protsenti seiratud asulaproovidest on oranžil tasemel. Kõige kõrgemad viiruseosakeste sisalduse näitajad on Narva, Jõhvi-Ahtme ja Põlva piirkonnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: