X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ministrid tahavad COVID-i kuludeks täiendavalt 26 miljonit eurot

Kuressaare haigla
Kuressaare haigla Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Sotsiaalministeeriumi ministrid taotlevad valitsuse reservist ligi 26 miljonit eurot, et katta käesolevaks aastaks prognoositud COVID-iga seotud lisakulud.

"Eraldatud rahast kompenseeritakse COVID-19 patsientide raviga seotud lisakulud eriarstiabis ning õendusabis. Kui haiglaravil on keskmiselt rohkem COVID-19 patsiente, siis suurenevad kulud kiirabipidajatele. Patsientide ravil kasutatakse COVID-19 seotud haiglaravimeid," öeldakse tervise- ja tööminister Peep Petersoni ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo esitatud taotluse seletuskirjas.

Kokku taotlevad ministrid haigekassale alanud aastaks COVIDiga seotud kulude katmiseks 25 714 700 eurot.

Taotluse järgi saavad lisaraha nii hooldekodud, kus on mõni koroonasse nakatanu kui haiglad, kellele soetatakse nelja COVID-19 ravimit. Täiendavate ületundide eest makstakse ka kiirabipidajale.

Taotluse järgi oodatakse tänavu eriarstiabi saama 7200 koroonapatsienti, statsionaarses õendusabi prognoositakse 3700 haiget. Eriarstiabi jaoks küsivad ministrid 11,2 miljonit, õendusabile 5,8 miljonit eurot. Kiirabil oleks täiendavalt mõeldud 2,2 miljonit ja haiglaravimistele 6,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: