Galerii: laulu- ja tantsupeoga seotud tegelased e-etteütlust kirjutamas

{{1678788780000 | amCalendar}}

Tänavusel emakeelepäeval osalesid laulu- ja tantsupeole pühendatud e-etteütlusel ka suvel toimuva XIII noorte laulu- ja tantsupeo "Püha on maa" kunstilised juhid. Üheskoos Lydia Rahula lastekooriga Vocal Spirit kirjutasid nad etteütlust Tallinna 21. koolis.

Sel aastal pani ennast e-etteütluse kirjutamises proovile üle 10 000 osaleja, mis on kõikide aastate rekord. Noorte tantsu- ja laulupeo juhid viisid oma hoolealused kätt harjutama ning nii mõnigi oli selleks juba märtsi algusest harjutanud.

Kas nii püha üritus nagu tantsu- ja laulupidu peaks olema suure- või väikese algustähega, tekitas auditooriumis elavat arutelu.

Kersti Seitam: "Laulu- ja tantsupidu lause sees on ikkagi väikese tähega," ütles XIII noorte laulupeo toimetaja Kersti Seitam.

"Ma ise kunagi kirjutasin suure tähega, nüüd enam ei kirjutata suure tähega," sõnas XIII noorte laulupeo ühendkooride dirigent Lydia Rahula.

"Lindakivi on ju ka suure tähega. Võiks siis olla küll pigem, jah," ütles XIII noorte laulupeo neidudekoori liigijuht Aarne Saluveer.

"Ei, mina ei nõustu," ütles rahvamuusikapeo üldjuht Juhan Uppin.

XIII noorte laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg sai e-etteütluse esimesena valmis, kuid mitte seetõttu, et see oleks lihtne olnud.

"Ei, tegelikult ei olnud. Tuli lihtsalt selline hasart sisse, et tahaks ruttu ära saata. Kui hiljem kuulasin, siis avastasin mõningad vead ka," ütles Uusberg.

Etteütluse üks tüüpvigu oli hoopis sidekriipsu puudumine liitsõnas Võrtsjärve-äärses.

"Modernsega ei olnud probleemi. Siis ma kahtlesin Võrtsjärve-äärses, et okei, see on järv, kas ta peaks suure tähega olema," kommenteeris Lydia Rahula.

E-etteütlusele esitati 432 täiesti õiget teksti, pea 1000 osalejat tegi ühe kuni kaks viga. Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutas Vikerraadio kodulehel etteütluse Martin Leis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Brigita Sepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: