Levits ei kandideeri teiseks ametiajaks Läti presidendiks

Läti president Egils Levits.
Läti president Egils Levits. Autor/allikas: ERR

Läti president Egils Levits teatas 10. mail, et ei kandideeri teiseks ametiajaks presidendi ametikohale.

Läti president Egils Levits teatas 10. mail, et ta ei kandideeri teiseks ametiajaks Läti presidendi ametikohale.

Levits teatas Twitteri kaudu, et kuna Lätis on sisuliselt tekkimas koalitsioon, kuhu kuulub oligarhidega seotud kremlimeelne jõud, siis ei soovi ta osaleda 31. mail Läti presidendivalimistel.

Samal päeval esitas Läti ärimees Uldis Pīlens enda kandidatuuri presidendi ametikohale ning Levitsi kriitika võis olla sellele vastus, vahendas Läti LSM. Veel 19. aprillil teatas Egils Levits, et kandideerib ka teiseks ametiajaks Läti presidendi ametile.

Egils Levits selgitas pikas selgituses Läti presidendi veebilehel, et soovib valitsuskoalitsiooni poolt ühist presidendikandidaati, kes saaks ametisse ilma venemeelse ja oligarhidega seotud erakonna toeta. Levits soovitas ka Uldis Pīlensil mitte kandideerida presidendiks.

Levits valiti 2019. aastal nelja-aastasele ametiajale. Levits juhtis oma teates tähelepanu, et Läti Rahvuslik Liit (Nacionālā Apvienība) ja Uus Ühtsus (Jaunā Vienotība) toetavad tema kandidatuuri, kuid Ühendnimekiri (Apvienotais saraksts) ja erakond Läti Esikohale (Latvija pirmajā vietā) toetavad teist kandidaati. Seetõttu pole ühelgi presidendikandidaadil selget parlamendierakondade toetust.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: