USA kehtestas sanktsioonid venemeelsele Serbia luurejuhile

Aleksandar Vulin
Aleksandar Vulin Autor/allikas: SCANPIX/AP/Darko Vojinovic

USA rahandusministeerium kehtestas teisipäeval sanktsioonid Serbia luurejuhile Aleksandar Vulinile. Washington süüdistab Vulinit korruptsioonis ning USA teatel aitas luurejuht Moskval laiendada Venemaa mõjuvõimu Lääne-Balkani piirkonnas.

Vulin sai Serbia luurejuhiks 2022. aasta detsembris, varem oli ta sise- ja kaitseminister. USA rahandusministeeriumi teatel tegi Vulin koostööd Serbia Slobodan Tesiciga, kes tegeleb illegaalse relvaäriga.

USA teatas, et Vulini tegevus ohustas Lääne-Balkani piirkonna julgeolekut ja stabiilsust. USA hinnangul aitas Vulin Venemaal laiendada oma mõjuvõimu Balkanil. Pärast Ukraina sõja puhkemist käis Vulin ka Moskvas, vahendas Politico.

"Rahandusministeerium ei kõhkle inimeste karistamist, kes kuritarvitavad oma positsioone isikliku kasu saamiseks, õõnestades samal ajal demokraatlikku valitsemist Lääne-Balkanil. Tänane samm võtab Aleksandar Vulini vastutusele korruptiivsete ja destabiliseerivate tegude eest, mis on soodustanud Venemaa pahatahtlikku tegevust selles piirkonnas," teatas USA rahandusministeeriumi kõrge ametnik Brian Nelson. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: