Trükivea tõttu jõudsid ka Briti kaitseministeeriumi e-kirjad Malisse

Ajaleht The Times kirjutab, et trükivea tõttu jõudsid Suurbritannia kaitseministeeriumi töötajate e-kirjad Lääne-Aafrika riigi Mali võimude kätte. Hiljuti selgus, et sarnase vea tõttu jõudsid Malisse ka Pentagoni töötajate e-kirjad.
Briti kaitseministeeriumi ametnikud üritasid võtta ühendust oma USA kolleegidega ja Pentagoni meilisõnum lõpeb järelliitega ".mil". Kogemata jäi välja täht "i" ning meilid läksid aadressile ".ml", mida kasutab Mali riik. Sarnase vea tegid ka ameeriklased ning miljonid USA sõjaväe e-kirjad suunati Malisse.
Enamik Malile saadetud e-kirju sisaldasid töötajate isiklikke andmeid, näiteks kuupäevi, mil kaitseministeeriumi ja välisministeeriumi töötajad olid puhkusel. Ajalehe The Times teatel sisaldavad mõned valesti saadetud kirjad ka salajast informatsiooni. Üks kiri paljastas Briti ja USA teadlaste nimed, kes uurisid Porton Downis ülehelikiirust.
Suurbritannia kaitseministeeriumi pressiesindaja teatas, et ministeerium on probleemist teadlik ja võimud rakendavad vajalikke meetmeid, et ministeeriumi e-kirjad ei edastataks valedesse domeenidesse.
Lääne-Aafrika riigi Mali juht Assimi Goita teeb koostööd Venemaa rahastatud Wagneri palgasõduritega. Venemaa režiimi juht Vladimir Putin lubas neljapäeval kuuele Aafrika riigile saata kuni 50 000 tonni tasuta vilja. Goita osales neljapäeval Peterburis Vene-Aafrika tippkohtumisel.
Toimetaja: Karl Kivil