Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Politseinikud 2021. aastal Tallinnas Kalamajas MEM Cafe juures.
Politseinikud 2021. aastal Tallinnas Kalamajas MEM Cafe juures. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallina halduskohus ei rahuldanud MEM Cafe kaebust terviaseameti ja politsei tegevuse peale, kohtu hinnangul oli terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud ja ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased.

2021. aasta novembris tegi PPA MEM Cafe'le ettekirjutuse, kuna kohvikupidaja ei kontrollinud külastajate vaktsineerimistõendeid. Toonane valitsuse korralduse aga kohvikupidajaid selleks kohustas. Kohvik ei lõpetanud rikkumist ka sunniraha korduva määramise järel.

PPA pöördus seejärel terviseameti poole ning 29. novembril 2021 tegi amet ettekirjutuse kohviku sulgemiseks.

Kohus nõustus terviseameti põhjendusega, et ettevõtte sulgemine oli avalikke huvisid arvesse võttes ainuke tõhus meede. Kohus tühistas ka asendustäitmise kulude sissenõudmiseks kohaldatud esialgse õiguskaitse. 

Samuti asus kohus seisukohale, et PPA-l oli volitus ja pädevus teha kaasamise korras järelevalvet, teha ettekirjutus sunniraha määramiseks ja kohaldada kohvikusse sisenemisel korrakaitseseadusest lähtuvaid meetmeid.

MEM Cafe halduskohtu otsust edasi ei kaevanud ning kohtuotsus jõustus 25. juulil.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: