Kassitapja saamine Soome SDP peasekretäriks tekitab riigis küsimusi

Mikkel Näkkäläjärvi
Mikkel Näkkäläjärvi Autor/allikas: Silja Viitala / Yle

Soome Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) valis uue juhtkonna ning partei peasekretäriks sai 33-aastane Mikkel Näkkäläjärvi, kelle minevik tekitab riigis küsimusi. Teismelisena tappis Näkkäläjärvi koos sõpradega kassi.

2006. aastal sai Näkkäläjärvi trahvi loomade heaolu kahjustamise, kodurahu rikkumise ja varalise kahju tekitamise eest. Kohtu andmetel tungis toona 15-aastane Näkkäläjärvi koos sõpradega Lapimaal elava naise majja ning tapsid seal kassi. 

Näkkäläjärvi tunnistas üles, et peksis kassi labidaga. Pärast panid noorukid kassi põlema. Noorukid käisid paar päeva varem samas kohas ja tapsid kaheksa kassipoega, selle juhtumiga Näkkäläjärvi seotud pole. 

Näkkäläjärvit ootas kunagi ees suur tulevik. Aastatel 2016-2020 oli ta Soome noorsotside juht. 2019. aastal kandideeris ta Euroopa Parlamenti, kuid keset valimiskampaaniat paljastas Helsingin Sanomat Näkkäläjärvi varajasema tegevuse. 

Selgus veel, et 20-aastaselt oli Näkkäläjärvi juhtinud purjus peaga autot ja tekitas nii liiklusohtliku olukorra. Tema autos oli mitu reisijat. Võimud karistasid Näkkäläjärvit 30-päevase tingimisi vangistusega ning ta pidi maksma ka trahvi. 

Esmaspäeval kirjutas ka Saksamaa suurim ajaleht Bild, et SDP uus peasekretär tappis kassi, kui oli teismeline. 

Viimaste aastate jooksul hoidis Näkkäläjärvi madalat profiili ja elas Põhja-Soomes. Nüüd üritab ta SDP peasekretärina naasta suurde poliitikasse. 

Näkkäläjärvi palus laupäeval oma vanade kuritegude pärast vabandust. Tema sõnul ta saab süüdistada ainult iseennast. Soome meedias tekitab Näkkäläjärvi saamine SDP peasekretäriks aga küsimusi. Ka loomakaitsjad kritiseerivad Näkkäläjärvi valimist SDP peasekretäriks. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: