Ussisõnad tõid reservväelased Tallinna tänavatele

{{1694066400000 | amCalendar}}
Foto: mil.ee

Õppusel Ussisõnad ligi nädal aega väljaõpet saanud Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna reservväelased tulid neljapäeval Tallinna tänavatele, et osaleda kontrollharjutusel ja teha koostööd partnerasutustega.

Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna maakaitserühmade liikmed tegutsesid neljapäeva varahommikust alates kogu päeva jooksul erinevate Tallinna sadamate, lennujaama ning Nõmme, Pirita ja Männiku asumite ümbruses.

"On eluliselt oluline, et meie reservväelased saaksid oma õpitud tegevusi ja manöövreid läbi harjutada justnimelt selles piirkonnas ja keskkonnas, mille kaitsmise eest nad sõja korral reaalselt vastutavad," ütles Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna ülem kolonel Tarmo Luhaäär. "Meie võitlejad peavad tundma oma vastutusalas iga tänavat, maja ja selle piirkonna olulisi inimesi."

Luhaäär lisas, et õppustel osalejaid ei tasu peljata.

Lisaks senisel väljaõppel omandatud teadmiste üle kordamisele ja kontrollimisele tegid reservväelased koostööd ka kaitseväe ja Kaitseliidu partnerasutustega.

Neljapäevane kontrollharjutus oli viimane pingutus Põhja maakaitseringkonna allüksustele, mille juhid tulid õppusele 30. augustil ja reakoosseis 2. septembril. Linnaharjutuse lõppedes tagastavad osalejad varustuse ja lähevad koju. 13. septembrist alates jätkub õppus Kirde maakaitseringkonna reservväelaste formeerimise ja väljaõppega.

Ussisõnad on Eesti ajaloo suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine, kuhu oodatakse reservväelasi, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu. Ussisõnade aktiivne tegevus toimub 8. oktoobrini maakaitseringkondades üle Eesti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: