Umbusalduse avaldamine Tallinna linnapeale kukkus läbi

Mihhail Kõlvart Tallinna volikogu istungil
Mihhail Kõlvart Tallinna volikogu istungil Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linnavolikogu kolme opositsioonierakonna ettepanek avaldada umbusaldust Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile ei kogunud teisipäeval piisavalt poolthääli.

Teisipäeva hommikul toimunud Tallinna linnavolikogu erakorralise istungi päevakorra ainsa punktina arutati umbusaldusavaldust linnapea Mihhail Kõlvartile, mille esitasid eelmise nädala neljapäeval Reformierakonna, Eesti 200 ja Isamaa fraktsioonide liikmed.

Umbusaldusavaldus kukkus läbi, kuna volikogu 79 liikmest toetas seda 15 linnavolinikku. Selleks, et umbusaldus leiaks toetust, on vaja vähemalt 40 linnavolikogu liikme poolthäält.

Neljas opositsioonifraktsioon EKRE umbusaldusavaldusega aga ei ühinenud, soovides umbusaldada hoopis abilinnapead Vladimir Sveti. Selle umbusaldusega ei soovinud aga ülejäänud kolm opositsioonifraktsiooni ühineda.

Kolme fraktsiooni umbusaldusvaldusele alla kirjutanud volikogu liikmed põhjendasid seda sammu kaosega Tallinna liikluses.

"Tallinna liikluskaos näitab, kui puudulikult on pealinn Mihhail Kõlvarti käe all juhitud. Linnavalitsuse suutmatuse maksavad linlased kinni oma ajaga, halvimal juhul tervisega ning loodetavasti mitte eluga. Mihhail Kõlvartil tuleb võtta vastutus Tallinna elu ja linnavalitsuse meeskonna halva juhtimise eest. Selle tõttu on kannatanud ja kannatavad nii siinsete elanike heaolu kui siin tegutsevate ettevõtete käekäik. Halvasti planeeritud teetööd, seejuures tänavate üheaegne üleskaevamine ja liiklusele sulgemine on muutnud Tallinna kesklinna ühtviisi läbimatuks nii jalakäijatele, ratturitele, autojuhtidele kui ühistranspordi kasutajatele ning raskendanud linlaste igapäevaelu," märkisid kolm fraktsiooni.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: