Uuendatud Tallinna Spordihall hakkab võõrustama väga erinevate alade võistlusi

Põhjaliku renoveerimise läbinud ja novembris avatav Tallinna Spordihall hakkab lisaks kergejõustiklastele pakkuma võimalusi võistluste pidamiseks väga erinevate teiste alade sportlastele.

"Siin ei hakka võistlema mitte ainult kergejõustiklased, vaid saab korraldada võistlusi ka näiteks judos, maadluses, karates, vehklemises, laskmises, tõstmises, sõudeergomeetritel," rääkis Tallinna Spordihalli direktor Jüri Dorbek. Tema sõnul saab halli kohaldada mitmesuguste võistluste pidamiseks – selleks tuuakse vastav sisseseade halli – "nagu ikka tehakse", märkis ta.

Dorbeki sõnul on ka juba mitmed spordialaliidud huvi tundnud uues spordihoones võistluste korraldamiseks, sealhulgas rahvusvaheliste tiitlivõistluse, kuid ta ei soovinud nendest veel täpsemalt rääkida, kuna hoonel ei ole praegu veel kasutusluba ning kõik muud vajalikud dokumendid vormistatud.

Tavapäraselt jääb hall siiski kergejõustiklaste käsutusse, kuid üldfüüsilisi treeninguid saavad ka teiste alade atleedid seal läbi viia.

Renoveerimine maksis üle 14 miljoni

Tallinna abilinnapea Tiit Terik ütles oma kirjalikus kommentaaris ERR-ile, et Tallinnas Herne tänaval asuva spordihalli renoveerimine oli vajalik, kuna hoone seisukord oli halb sellel on olnud suured vajumid, halvas olukorras olid ka fassaadid ja avatäited. Lisaks köeti ja ventileeriti spordihalli täies mahus elektriga, mis viimase aja energiahindasid arvestades ei ole mõistlik.

"Kogu hoone renoveerimisel paranevad oluliselt sportlaste tingimused treenimiseks ja võistluste korraldamiseks, renoveerimisega vähendatakse ka hoone ekspluatatsioonikulusid. Spordikompleksi lisanduvad pesemisvõimalused ja administratiivne plokk. Rajatakse uus sissepääs Herne tänava poolsesse otsa ning parandatakse parkimise võimalusi," kirjeldas Terik.

Ta rõhutas ka, et kuna spordihall on kriisiolukorras üks Tallinna evakuatsiooni kohtadest, siis varustatakse hoone 400 kVA alalise generaatoriga.

Spordihalli renoveerimise projekteerimisega alustati juulis 2020 ning ehitustegevus algas eelmise aasta juulis.

Kogu investeeringu maksumuseks - sh uuringud, projekt, ehitus, omanikujärelevalve, spordivarustus, jõusaali varustus ja sisustus -  on kujunenud 14,1 miljonit eurot pluss käibemaks.

Ehituse peatöövõtja on Nordlin Ehitus OÜ. Renoveerimise projekti koostas arhitekt Kalju Kisand ettevõttest Resand.

Tallinna Spordihall avati 11. veebruaril 1996 kergejõustikuvõistlusega, kus kümnevõistleja Erki Nool 60 meetri jooksu võitjana "lõikas" läbi avalindi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: