X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tanklaketid langetasid kütuse hinda

{{1698120960000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Tanklaketid langetasid kütuse hinda, bensiini hind langes nelja sendi võrra ning diislikütuse hind ühe sendi võrra.

Veel esmaspäeval oli 95-oktaanise bensiini hind 1,759 eurot, diislikütuse hind 1,629 eurot ning 98-oktaanise bensiini hind 1,809 eurot.

Teisipäeva varahommikul müüsid tanklaketid 95-oktaanist bensiini 1,719 eurot liitrist, 98-oktaanist bensiini 1,769 eurot liitrist ning diislikütust 1,619 eurot liitrist.

Oktoobri alguses langetasid tanklaketid hinda maailmaturu hinna kukkumise järel. Enne seda oli 95-oktaanise bensiini liitrihind 1,819 eurot ning diislikütuse liitrihind 1,719 eurot.

Hinnalangetuse taga kohalik konkurents

Nafta hinnad viimastel nädalatel Iisraeli ja Hamasi vahelise konflikti tõttu tõusnud. Maailmaturul kardetakse, et konflikti eskaleerumine võib mõjutada Iraani nafta tarneid maailmaturule, ühtlasi kardetakse teiste naftat eksportivate Lähis-Ida riikide konflikti sekkumist, mis mõjutaks nende naftaeksporti.

Neste turundus- ja kommunikatsioonijuhi Risto Sülluste sõnul on surve sisseostuhindade tõusule maailmaturust tulenevalt endiselt kõrge ning hinnalangetuse peamine põhjus on kütusemüüjate tavapärane konkurents.

"Nafta hind on äärmiselt hüplik kuna Iisraeli ja Hamasi olukord on jätkuvalt kiirelt muutuv. Esialgselt kardetud suurem hinnatõus hetkeks peatus ja tegi esmaspäeval isegi sammu allapoole, sest diplomaatilised pingutused Iisraeli ja Hamasi konflikti ohjeldamiseks vähendasid investorite hirmu võimalike tarnehäirete pärast," ütles Sülluste.

Sülluste sõnul on turud aga endiselt teadmatusest ärevad, mistõttu on edasist prognoosi kütuse jaehindadele teha ülimalt keeruline.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: