X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Saksamaa töösturid: oskustööjõu puudus ohustab majandust

BMW tehas Baierimaal.
BMW tehas Baierimaal. Autor/allikas: SCANPIX/DPA/MATTHIAS BALK

Saksamaa Kaubandus- ja Tööstuskodade Liit (DIHK) avaldas kolmapäeval aruande, milles väidetakse, et riigi põhiliste tööstussektorite tulevik on ohus oskustööjõu nappuse tõttu. Valitsus peab lahenduseks sisserännet.

Kuigi Saksa majandus langes selle aasta kolmandas kvartalis, on aruande kohaselt kaheksal kümnest ettevõttest vabu töökohti, mille täitmisega esineb ettevõtetel raskusi. Eriti sügav on tööjõupuudus digitaliseerimise, tervishoiu, rohemajanduse ja elektrisõidukite tootmise valdkondades, vahendab Euractiv.

"Olukord oskustööjõuga on ülikriitiline, mitte ainult konkreetsetes ettevõtetes, vaid kogu majandusmaastikul," ütles DIHK-i asetegevjuht Achim Dercks.

Mõttekoja Saksamaa Majandusinstituut (IW) andmetel oli eelmisel aastal Saksamaal puudu 600 000 töötajat. Näitajale ennustatakse kasvu seoses riigi elanikkonna vananemisega.

Dercksi sõnul kasvaski käesolevaks aastaks tööjõupuudus ning kokku on riigis 1,8 miljonit vaba töökohta. See tekitab aga hinnanguliselt üle 90 miljardi euro suurust kahju Saksamaa majandusele.

DIHK-i aruanne põhineb rohkem kui 22 000 ettevõtte andmetel.

Saksamaa föderaalvalitsus lubas juba mitu kuud tagasi probleemi lahendama asuda töörände regulatsioonide leevendamise kaudu.

Uus seadus lihtsustab kolmandatest riikidest pärit töötajate palkamist ning lubab välismaistel tööotsijatel tulla Saksamaale ilma, et neil oleks eelnevalt kokku lepitud töökoht olemas. Uued reeglid hakkavad kehtima alates järgmise aasta juunist.

Dercks kutsus samuti seadusandjaid üles tagama paremat haridust ja ümberõpet, suurendama naiste ja eakate tööhõivet ning soodustama automatiseerimist.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Euractiv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: