X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lätis kogutakse allkirju erimaksuks Venemaaga koostöö tegijatele

Talvine Riia
Talvine Riia Autor/allikas: ERR

Läti avalike algatuste portaalis manabalss.lv on kogutud ligikaudu 10 000 allkirja algatusele kehtestada Venemaaga koostööd jätkavate ettevõttete tehingutele lisamaks.

Sihtasutus Ettevõtjad Rahu Eest tegi ettepaneku kehtestada 90-protsendine maks kõikidele EL-i musta nimekirja kantud jurisdiktsioonidesse, sealhulgas Venemaale tehtud maksetele. Seda maksu kohaldatakse ka rahale, mis kantakse mustas nimekirjas olevates jurisdiktsioonides kolmandate isikute pangakontodele. Neljapäeva pärastlõunaks oli algatus kogunud 10 159 allkirja.

Algatuse autorid kutsuvad ka majandusministeeriumi üles avaldama Venemaaga äri ajamist jätkavate ettevõtete nimekirja, sest ettevõtetel on õigus valida partnereid, kelle ärieetika ei hõlma koostööd agressorriigiga.

Lisaks palusid algatuse autorid kohustada Läti ettevõtteid kontrollima maksete tegelikke saajaid ehk lisama lepingutesse tagatise, et laekunud vahendid ei lähe Venemaa eelarvesse, ning nende suhtes, kes seda kohustust ei täida, kehtestada sanktsioonid.

Allkirjade kogumine sellele algatusele algas 12. detsembril.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: