X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tuleva sai eksitavate ja vigadega reklaamide eest 100 000 eurot trahvi

Foto: Tuleva

Finantsinspektsioon karistas Tulevat 100 000 euro suuruse trahviga, sest leidis, et viimase reklaamides esinesid olulised puudused.

Finantsinspektsioon tuvastas, et Tuleva reklaamid ei sisaldanud üleskutset tutvuda finantsteenuse tingimustega ega konsulteerimist asjatundjaga. Samuti polnud kohustuslikku märget, kust saab infot fondide pakkumise põhiteabe kohta. Ka olid reklaamid eksitavad, sest andsid näilise tagatise fondi tulususe kohta, märkis inspektsioon.

"On olemas reklaaminõuded finantssektoris, mis nõuavad seda, et tarbijad saaksid õige, täpse ja täieliku informatsiooni finantstoodetest – pensionitooted, teise samba pensionitooted," lausus finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

"(Tuleva reklaamid) andsid finantsinspektsiooni arvates mulje, et me garanteerime tootlust või me tegime võrdlusi teiste fondivalitsejatega, millel finantsinspektsiooni arvates ei olnud piisavalt alust. Finantsinspektsioon ei heitnud (ette) teavitustegevuse kohta. See on väga tõsine otsus, mida edasi teha," ütles Tuleva juhatuse liige Tõnu Pekk.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: