X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mainor Ülemiste ostab kõik Technopolis Ülemiste aktsiad

Foto: Ken Mürk/ERR

Mainor Ülemiste sõlmis lepingu kõikide Technopolis Ülemistele kuuluvate aktsiate ostuks ning saab taas Tallinna bürookinnisvara linnaku Ülemiste City ainuarendajaks. Tehing jõustub pärast loa saamist konkurentsiametilt.

Viimati kuulus Baltimaade suurim ärilinnak Ülo Pärnitsa ainuomandisse 15 aastat tagasi. 2010 lõid Mainor Ülemiste ja Soome börsifirma Technopolis Plc ühisettevõtte Technopolis Ülemiste, millest eestlastele kuulus 49 protsenti ning Technopolisele 51 protsenti. Ligikaudu kolmandik Ülemiste City arendatavast pinnast läks seejärel Technopolise omandusse.

Tehingu hinda teatest ei selgu. Uus ettevõte omandab pea viiendiku turule suunatud bürookinnisvarast Tallinnas. 

Mainor Ülemiste nõukogu esimees ja Ülemiste linnaku suuromanik Guido Pärnits ütles, et hindab kõrgelt võimalust osta ettevõte, mis võimaldab Ülemiste Cityt kui ainulaadset targa äri pärli efektiivselt arendada. "Isa müüs olulise osa oma ärist keerulisel aastal ja meie teeme kaua planeeritud tagasiostutehingu samuti majanduslikult keerulisel ajal, mis võib tunduda mõneti ootamatu sammuna. Igal juhul olnuks tal meie üle hea meel. Raskused on selleks, et neid ületades tugevamaks ja targemaks saada," lisas ta.

"Tehing, mille isa aastal 2010 Technopolisega sõlmis, andis meile toona rohkem arendusvõimekust ning neid võimalusi oleme kuni tänaseni linnaku mõlema arendajaga, sealhulgas Technopolis Ülemistega realiseerinud. Olgugi et meie osalus Technopolis Ülemistes oli kuni tänaseni 49 protsenti, oleme saanud Ülemiste Cityt tervikuna edasi viia ning väärib märkimist, et Technopolis Ülemiste omakapital kasvas neil aastail märkimisväärselt," selgitas Guido Pärnits.

"Linnaku kontseptuaalsel arendamisel on olnud mõistagi võtmeroll emaettevõttel Mainoril, kuid Technopolise panust partnerina ei saa me alahinnata. Siiski tajusime viimastel aastatel, et nende areng on pidurdunud ning soov ettevõte müüa saabus minu hinnangul õigel hetkel. Vaadates tagasi kõigele sellele, mida oleme suutnud võrdlemisi lühikese aja jooksul saavutada ning olla edukas mitte üksnes omaenese äritegevuses, vaid ka tugev ja sisuline partner Tallinna linnale ja Eesti riigile, oli meie kindel soov Technopolis ise ära osta ja saada seeläbi Eesti suurimaks bürookinnisvara arendajaks," ütles Pärnits.

Taas tervikuks saavaks ettevõttes on linnakus arendatavat maad ligi 30 hektarit ja detailplaneeringute järgi veel arendamata 500 000 ruutmeetrit pinda. 18 aastaga on arendatud linnakus kokku 167 000 ruutmeetrit büroopinda, tervisemaju, elukondlikke pindu. Valmimas on uus tervisemaja ning kooli- ja kogukonnahoone.

Seni on tehtud arendusi 300 miljoni euro eest, kusjuures Technopolis Ülemiste investeeringute maht moodustab sellest ligikaudu kolmandiku.

"Plaane ja võimalusi on Ülemistel palju. Suurimad väljakutsed peituvad koostöös linna ja riigiga, et  arendada Rail Balticu terminali, lennujaama ja Ülemiste kaubanduskeskuse kõrval paiknevat Ülemiste liiklussõlme. Soovime rajada piirkonda ja kogu Eestit majanduslikult võimestava Euroopa pargi koos maamärgilise kõrghoonega. Nende arenduste kõrval on oluline rajada ka raudteealused tunnelid, et  linnaku ligipääsetavus oleks siinsete ettevõtete ja piirkonna vääriline," märkis Guido Pärnits.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: