Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sergei Metlev: rahvakogu on väga eestlaslik ettevõtmine

Sergei Metlev ERR
Sergei Metlev ERR
Eestlasi on iseloomustatud järjepidevate ja rahulikena ning samasugune on ka rahvakogu, vastandudes agressiivsele huvide kaitsmisele, ütles MTÜ Avatud Vabariik juhatuse liige Sergei Metlev.
Sel nädalal sõelutakse rahvakogu ideedest välja need, mis lähevad 6. aprillil lõplikule arutelule. ETV saates "Foorum" arutleti, kas rahvakogu protsess aitab parandada meie poliitika kvaliteeti ja kuidas teha nii, et head ideed riiulisse tolmu koguma ei läheks.

Metlev rääkis, et ta on rahvakogu tulemuste osas väga lootusrikas. "Vaadates, millest on räägitud jääkeldris ja kuivõrd hea esindatus seal oli tagatud - poliitikud, teadlased, vabakond jne - sisuliselt oli see väga lootusrikas," sõnas ta.

Metlevi hinnangul on rahvakogu väga eestlaslik ettevõtmine. "Väga paljud välismaalased on rääkinud, et eestlased on oma loomult järjepidevad ja rahulikud. Rahvakogu, mulle tundub, et ongi järjepidev ja rahulik ning see on vastandiks agressiivsele huvide kaitsmisele, mis võib-olla ka eirab vajadust hoida riiki stabiilsena," märkis ta.

Kui riigikogu rahvakogu ettepanekuid täielikult eiraks, sarnaneks see Metlevi sõnul parteide jaoks enesetapuga, sest rahvakogu on usalduse kokkulepe, millele on eelnenud pikk areng. Ta leiab, et selle sama protsessi osa on olnud ka nii Ühtne Eesti suurkogu kui ka Minu Eesti mõttetalgud.

"Kui hakata hetkel seda eirama, tekib küsimus, kas erakonnad üldse loobuvad oma legitiimsusest, sest see võib olla viimane piisk karikasse ja sellele järgneb juba hoopis teistsugust laadi kriis, ja mis on praktilised tagajärjed meie riigi jaoks, on raske ennustada," nentis ta.

Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu (EMSL) juht Urmo Kübar usub enda sõnul, et ka poliitikud saavad aru, et tuimalt ignoreerida seda, milleni arutelude tulemusena on jõutud, ei saa. "Peaks olema päris rumal poliitik, et seda teha," sõnas Kübar.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: