Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene teadlase arvates põhjustas talveajast loobumine paljude surma

Kell Moskva Kremli Spasski tornis RIA Novosti/Scanpix
Kell Moskva Kremli Spasski tornis RIA Novosti/Scanpix
Talveajale üleminekust loobumise tagajärg oli, et Venemaa elanikud ei näe enam üldse päevavalgust, ning see on põhjustanud paljude inimeste surma, leiab Venemaa Teaduste Akadeemia inimese aju instituudi direktor Svjatoslav Medvedev.
"Meie jaoks on äärmiselt tähtis valgus, see on võimas aktiveeriv faktor. Aja muutmine - me ei näe praegu üldse päevavalgust - on põhjustanud suure arvu inimeste hukkumise," vahendas Interfaks Medvedevi sõnu pressikonverentsil.

Teadlase sõnul põhjustab päevavalguse puudujääk väga tõsiseid haigusi. "See (talveajale üleminekust loobumine - Interfaks) oli kiirustades tehtud otsus," ütles ta.

2011. aasta augustis jõustus Venemaal seadus, mille alusel riik läks üle suveajale ning kevadel ja sügisel kella edasi või tagasi ei keerata. Venemaal kehtiv suveaeg on vööndiajast kaks tundi ees.

Medvedev ütles, et me elame lakkamatu stressi tingimustes. Ta toonitas ka, et laiskus on inimese jaoks normaalne seisund.

"Kui inimene ei ole rumal ja ei ole laisk, siis tähendab see, et ta on ohtlikult haige," ütles teadlane ning lisas, et just laiskus on võimaldanud teha enamiku tehnoloogilistest avastustest.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: