Tänavuse tARTuFFi publik valis oma lemmikuks Kanada armastusfilmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Möödunud laupäeva öösel lõppenud ja erinevaid kultuurivaldkondi liitev 7. Tartu armastusfilmide festival tARTuFF tõi vaatamata külmalainele kuue päeva vältel festivali üritustele orienteerivalt 18 200 külastajat.
Ligikaudu 20 filmi hulgast osutus publiku lemmikuks prantsuskeelne Kanada linateos "Café de Flore", mille režissöör Jean-Marc Vallée saab traditsiooniliselt festivali ja Tartu linna poolt Mati Karmini pronkskuju "Suudlevad tudengid", teatasid festivali korraldajad.

Aasta tagasi sai publikuauhinna Lucy Walkeri dokumentaalfilm "Prügimaa".

Hääletusel teenisid publikult kõrged hinded ka filmid "Kuutõusu kuningriik" ja "Ihukaitsja", dokumentaalfilmiprogrammist sai kõige parema tulemuse aga Valeria Andersoni filmide retrospektiiv.

Kõige vaadatumaks filmiks jäi festivali avanud Soome armastusdraama "Vuosaari", mida vaatas Raekoja platsil üle 3000 inimese.

Festivali juhi Kaarel Kuurmaa sõnul oli suurim üllatus kõikidele filmidele antud kõrge keskmine hinne, mis annab julgust, et programmi koostamisel ollakse õigel teel ning žanrite, ajastute ja piirkondlike eripärasuste poolest rikas filmikava on just see, mida publik ootab ja hindab.

Tänavune festival oli pühendatud ka pagulasteemadele. Samuti jätkati eelmisel aastal alguse saanud vaegnägijate eriseansi korraldamisega. Seekord näidati kõigile huvilistele Eesti kriitikute poolt parimaks kodumaiseks filmiks tituleeritud "Sügisballi" kirjeldustõlkega versiooni.

Lisaks filmide vaatamisele tõi Tartu Muusikanädal inimesteni eesti muusikat ning kirjandusfestivali Prima Vista vahendusel sai kuulata luuletajate mõtisklusi eesti filmi tuleviku teemadel.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: