Vaatleja Vene multifilmide tsensuurist: seadust täitma ei hakata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR
ERR
Venemaal hakkab homsest kehtima lapsi ebasobiva teabe eest kaitsev seadus, mis keelab näidata televiisoris enne kella ühtteteist õhtul kahjulikke eluviise propageerivaid filme ja multifilme. Poliitvaatleja Semjon Novoprudski hinnangul seadust nii või teisit täitma ei hakata.
Aastakümneid on lapsed nautinud multifilme, millest nüüdsest, tuleb välja, on paljud täiesti kahjulikud. Näiteks kapten Grant enam ekraanile ei pääseks, sest et ta suitsetab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kapten Grant seisab Nõukogude kinokunsti ühe šedöövrina Canne'i kuldse palmioksaga pärjatud režissööri animaator Garri Bardini stuudios. Ka mitmeid teisi vanameistri töid ootab tsensuur. "Iga draamateos vajab head ja halba tegelast. Halb tegelane Ameerika filmides - vaatamata keeldudele ja moraalsele steriilsusele, kus neile ei meeldi, kui kaadris suitsetatakse - siis halvad tegelased ikkagi suitsetavad ja joovad, sest nad on pahad," rääkis Bardin.

Uue seaduse jõustumine näis tulevat kui välk selgest taevast. Veel eile polnud selge, mida telekanalid lubatud kava asemel näitama hakkavad.

"Seadust nii või teisiti täitma ei hakata. Algab raske võitlus tema tühistamise eest või siis valitsus lihtsalt nii või teisiti sulgeb silmad. Võimud kulutavad jõudu, mida võiks mitte kulutada. Väga tähtis on poliitikas lihtsalt niisama midagi mitte teha. Nad proovivad reguleerida midagi, mida reguleerida pole vaja," rääkis gazeta.ru poliitvaatleja Semjon Novoprudski.

Sihilikult multifilme seadus sihikule ei võtnud, lihtsalt tuli üllatusena, et neistki vaatab vastu tegelik elu. "Kui meil tänavatel ropendatakse, suitsetatakse, sülitatakse, tehakse mida iganes - aga pärast me näeme steriilset ekraani, sellist silmakirjalikku - siis lapsed ei usu seda," arvas Garri Bardin.

Seadus lubab pahed ekraanile vaid siis, kui eesmärgiks on demonstreerida nende kahjulikkust. Hunt läheb näost punaseks ja roheliseks aga alles siis, kui korraga terve paki sigarette suhu topib.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: