Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hundid murravad massiliselt kariloomi juba Tallinna külje all

Hundid käivad koduloomi murdmas juba Tallinna külje all Harjumaal. Kohapeal käis asja uurimas ETV saade "Ringvaade".
Sügise hakul on huntidel kombeks oma võsukestele ellujäämiskunsti ehk saagimurdmist õpetada ja kui metsas mingil põhjusel seda teha ei õnnestu, peab susi inimese tagant näppama. Sellise "koolitunni" käigus ei murra hundid mitte kõhu täitmiseks, vaid treeninguks, aga selleks kulub paraku palju lambaid.

Jahimees August Kuuse rääkis, et huntide ülbus ületab juba igasugused piirid. Ta osutas kõrval asuvale põllulapile, mis oli ühe öise taparöö järel surnud lambaid täis. Kokku on peremehe lambakari saanud tunda kolme rünnakut viimase kolme-nelja nädala jooksul.

Kui hundikutsikad veel käima õppisid, nosis Salu küla karjas rohtu sadakond lammast, nüüd on seal neid järel heal juhul 50.

Möödunud talvel peeti seal hundijahti, aga paraku osales seal vaid mõni jahimees, samas kui põdrajahile tuleb neid mitukümmend. Aga neljast täiskasvanud isendist ja vähemalt kolmest kutsikast koosnev kari ootab nüüd harvendamist.

Salu külast mõnikümmend kilomeetrit eemal sai kannatada lambakasvataja Heiki Orusalu. Ta ei kannata veel lootust, ehkki olukord on trööstitu. Tal mängib öösiti tavaliselt raadio karja juures, aga tol saatuslikul ööl paraku oli see välja lülitatud. Ühe lamba müügihind on keskeltläbi 100 eurot.

Vastavalt keskkonnaameti eriloale võib Harjumaal kuni oktoobri lõpuni küttida kaks nuhtlusisendit, küttimisviisidest on lubatud varitsus ja hiilimisjaht.

Juuresolevas videos võivad mõned kaadrid olla häirivad!

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: