Tallinnas avati Vabadussõjas langenute mälestusehis ({{commentsTotal}})

{{1354079460000 | amCalendar}}
ERR
ERR
Tallinnas kaitseväe kalmistul avati täna keskpäeval Vabadussõjas langenute mälestusehis, mis on 1928. aastal rajatud monumendi täpne koopia.
Tseremoonial kõnelesid kaitseminister Urmas Reinsalu, kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras ja korporatsiooni Vironia abiesimees Daniel Haab.

Reinsalu ütles, et see oli väga oluline võlg Vabadussõjas langenute ja märtrite ees, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuusiku mälestusehis oli sõjaajalise Eesti kõige kesksem ja tähtsam Vabadussõjas langenute mälestusmärk. Siia kalmistule on maetud 440 Vabadussõjas elu kaotanud sõdurit ja meie ülesanne on nende mäletsust läbi aegade meeles pidada ja selle ehise taastamine oli üks samm sellel teel," ütles Reinsalu.

Samuti toimus monumendi oikumeeniline pühitsemine, milles osalesid kõikide konfessioonide esindajad.

Koostöös muinsuskaitse seltsiga taastatud mälestusehisega mälestatakse kõiki Vabadussõjas langenuid, kes on maetud kaitseväe kalmistule.

Kokku maeti sinna 440 Eesti sõdurit, kes Vabadussõja rinnetel langesid või haigustesse surid.

Algse mälestusehise projekteeris tunnustatud Eesti arhitekt Edgar Johan Kuusik ning see avati 1928. aasta oktoobris.

Monument hävitati Nõukogude okupatsioonivõimude poolt 1950. aastal ning oli seni üks viimaseid taastamata Vabadussõja mälestusmärke.

[flowplayer]://media.err.ee/uudised/uudised:2012-11-28_ERR_kalmistu.mp4[/flowplayer]

Toimetaja: Sven Randlaid, Oliver Kahu, Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: