Liibanonis röövitud ratturite mälestustest ilmus raamat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna aasta tagasi rööviti Liibanonis seitse eesti jalgratturit. Nende mälestuste põhjal on Madis Jürgen kirjutanud raamatu "Liibanon 2011".
Veidi vähem kui 300 leheküljel kirjeldatakse vangistust röövijate käes, keda on kujutatud nii hoolimatute jõhkrutsejate kui ka inimlikkust ilmutavate võõrustajatena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ehkki kirjeldatakse ka peksu ning alandust, joonistavad pääsenud oma vangistajaist mitmekülgse, inimliku pildi.

"Selle 114 päeva jooksul me kohtusime, ma arvan, 13 erineva mehega, kellest suures plaanis võib-olla pooltega õnnestus saada inimlik kontakt ja teise poolega nii hästi ei läinud," rääkis August Tillo, kes on üks neist, kes kaalus vangistajate ründamist.

Seda siiski ei võetud ette. Tagantjärele on raske hinnata, kas see oleks olnud hea plaan - nüüd on ju kõik seitse meest elusalt tagasi.

"Seda kallaletungi ei toimunud selle pärast, et me ei olnud selleks valmis. /.../ Meil oli selline kokkulepe, et kõik mehed tulevad elusalt ja tervelt ja kõik koos tagasi. Mina üksi ei oleks saanud seda teha, see oleks olnud ainult meie kõigi ühine otsus," rääkis Tillo.

Autor Madis Jürgen tunnistab, et oleks parema meelega töötanud raamatu kallal kauem - hea meelega oleks käinud Liibanonis kohalikku õhku nuusutamas. "Ega see ei oleks teinud paha. Praegu on kõik see ümbrus ja loodus ja õhustik poiste juttude põhjal, nii palju kui ma neid taga torkisin," ütles Jürgen.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: